Ozonem czyścimy miejsca użyteczności publicznej, gabinety medyczne, mieszkania, domy, strychy, piwnice, chłodnie, przewody klimatyzacyjne, samochody.

Ozon dezynfekuje miejsca trudno dostępne. Wnika w tynki (0.3mm) oraz włókna tkanin itp. Planowany do zakupu generator ozonu skutecznie usunie najtrudniejsze do zwalczenia zapachy.

Przykładowe zastosowania ozonowania w domach i mieszkaniach: Sypialnia -  usuwanie alergenów (roztocza, pleśnie, grzyby, pyłki). Kuchnia - usunięcie insektów (karaluchy, mrówki, muchy, komary i inne) i gryzoni. Salon - całkowite usunięcie zapachu dymu papierosowego oraz innych zapachów sterylizacja mebli tapicerowanych, dywanów i zasłon (bakterie, wirusy) usunięcie wszystkich zapachów odzwierzęcych zniszczenie insektów niszczących meble drewniane oraz pleśni i grzybów, atakujących obrazy i ściany. Strych, piwnice i garaże -  usunięcie szkodników, insektów i gryzoni. Całkowite usunięcie nieprzyjemnych zapachów, usunięcie pleśni i grzybów, pozbycie się zapachu spalin
i benzyny, sterylizacja pomieszczeń po chorobach domowników oraz usunięcie zapachu moczu i kału. Inne - całkowite usunięcie zapachu świeżej farby i lakieru po remontach, ozonowanie rodzinnego pojazdu (zapachy, bakterie, alergeny, grzyby, dym papierosowy)

Ozonowanie czyści, sterylizuje i dezynfekuje przestrzenie. 

Ozonowanie to mocna i doskonała metoda dezynfekcji  przy której nie stosuje się chemii, naturalnym  stosowanym elementem/środkiem biobójczym jest sam ozon. Właściwości bakteriobójcze wykazuje już nawet w stężeniu ok. 13µg/dm3. Gaz ten występuje naturalnie w atmosferze, powstaje podczas wyładowań atmosferycznych, które występują w trakcie burz. Należy też wspomnieć, iż jest bardzo mocnym utleniaczem. ozon skutecznie usuwa bakterie, wirusy i alergeny. Ozon dezynfekuje i czyści pomieszczenia z zarodników pleśni i grzybów, usuwa roztocza kurzu domowego.

Ozonowanie pozostawia świeży, lekki zapach i znacznie lepsze samopoczucie tuż po burzy jest właśnie efektem naturalnego powstawania i wytwarzania się O3 ozonu, który czasem nazywamy aktywnym tlenem. Ozon produkowany jest przez generatory ozonu, gdzie wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi tj. pleśń, grzyby i ich zarodniki, wirusy, bakterie, alergeny, roztocza, drobnoustroje i całkowicie je niszczy.

KONTAKT          CENNIK

Ozonowanie sprzętem Blue Planet

Ozonowanie Blue Planet w kabinie ciężarówki