Czyścimy powierzchnie w lokalach usługowych, instytucjach, szkołach, halach przemysłowych, zakładach produkcyjnych, kuchniach i wiele innych miejscach.

Mycie maszynowe posadzki odbywa się za pomocą urządzenia jednotarczowego (szorowarki) lub za pomocą automatu myjącego. Do mycia powierzchni szorowarką stosuje się szczotki
o różnych twardościach lub pady (krążki ścierne) również o różnych twardościach.

Zasada działania szorowarki jednotarczowej polega na podaniu roztworu wody wraz z płynem na szczotkę lub pad urządzenia. Roztwór ten jest kolejno rozprowadzony na powierzchni posadzki dając efekt wyczyszczonej powierzchni. W przypadku zastosowania szorowarki istnieje konieczność dodatkowego zebrania brudnej wody za pomocą odkurzacza przystosowanego do zbierania na mokro lub za pomocą ściągaczek spycha się ją do kratek ściekowych. Szorowarką można bez przeszkód doczyścić ciasny zakamarek i każdy kąt. Podczas pracy szorujemy i podajemy na szczotkę wodę z chemią myjącą ze zbiornika. Nie da się jej jednak tym urządzeniem zebrać. Należy użyć odkurzacza na mokro do zebrania brudnej wody z umytej wcześniej posadzki lub za pomocą ściągaczek zepchnąć ją do kratek ściekowych.

Automaty myjące – maszyny czyszczące, potrafią jednocześnie szorować podając wodę na szczotkę, a następnie zebrać wodę brudną, którą szczotka po sobie zostawia. Wodę z chemią podają ze zbiornika dolnego na szczotkę, a następnie zbierają ją za pomocą silnika ssącego poprzez ssawę do zbiornika górnego z wodą brudną. Automaty myjące dają nam niesamowity komfort pracy, zwłaszcza że możemy w zależności od potrzeb nabyć automat bateryjny (bezprzewodowy) oraz samobieżny (z siedziskiem dla operatora). Do automatów myjących możemy zastosować zarówno szczotki, jak i pady o różnej twardości zależnej od posadzki i naszych wymagań.

KONTAKT          CENNIK

Czyszczenie maszynowe powierzchni płaskich