Czyszczenie domu

Domowe sposoby na utrzymanie czystości

Brudna tapicerka?

Małe dzieci, zwierzęta, jedzenie, napoje to dla tapicerki meblowych codzienność. Warto zaopatrzyć się w chusteczki do czyszczenia tapicerek samochodowych i na bieżąco usuwać zanieczyszczenia. A jeśli nie posiadamy takich chusteczek szybkim sposobem jest wlać kilka kropel płynu do naczyń do ciepłej wody (tak by zrobiła się piana) a następnie zbierać ją wraz z zanieczyszczeniem firaną (białą bez kolorowych wzorów) a następnie ją płukać w czystej wodzie. Przy zewnętrznych zanieczyszczeniach świetnie sobie w ten sposób poradzimy.

Sierść pupila?

Sierść zwierzęca na tapicerce – posiadacze milusińskich mogą zaopatrzyć się w gumową szczotkę do zbierania sierści, z doświadczenia polecam firmę SONAX. Świetnie sobie radzi nawet z ostrą sierścią wbitą głęboko w materiał. Jednym z domowych sposobów jest delikatne zmoczenie (np. atomizerem po płynie do okien – tylko proszę pamiętać o starannym jego wypłukaniu) czystą wodą a następnie ubranie gumowej rękawiczki – sierść bardzo szybko przywiera do gumy.

Nieprzyjemne zapachy?

Nieprzyjemny zapach po moczu, wilgoci – domowy sposób na zniwelowanie tego zapachu to 3 łyżki stołowe octu, 1 łyżeczka sody na pół litra przegotowanej, zimnej wody) wszystko należy starannie wymieszać i wlać do atomizera, zapach octu może trochę irytować, lecz to jedyny sposób by możliwie naturalnie zneutralizować niepożądane zapachy.

Jeśli domowe metody są niewystarczające sprawdź nasze profesjonalne usługi czyszczące i sprzątające!

AlexPracz impregnacja kostki brukowej

Różnica pomiędzy kostką betonową, a granitową

Jaką kostkę wybrać?

KOSTKA BETONOWA Jest kostką ciężką w utrzymaniu. Ma skłonności do pochłaniania wilgoci, co może powodować erozję materiału zimą. Ponadto nie jest odporna na promienie UV a tarcie zalegającego na jej powierzchni piasku jest przyczyną blaknięcia i ścierania się surowca. Wymagane wręcz jest utrzymanie systematyki w czyszczeniu i impregnacji tworzywa.

KOSTKA GRANITOWA Jest wprawdzie odporna na promieniowanie UV jednak, tak jak każdego rodzaju kostce, zagrażają jej mchy, porosty czy olej silnikowy. Mimo to czyszczenie kostki odbywa się sporadycznie co dla klienta stanowi dużą wartość.

Którąkolwiek kostkę wybierzesz, pomożemy Ci ją profesjonalnie wyczyścić! Sprawdź naszą ofertę: Usługa czyszczenia oraz impregnacji kostki brukowej oraz posadzek betonowych